Králíkárny, kotce

 

Kam králíkárnu pro chov králíků umístit?

Kotce, králíkárny, pro králíky Nechte si poradit s výběrem pro chov králíků.

Chovatelské potřeby pro králíky, králičí potřeby, králíci - to znamená chovatelské potřeby pro malochovy králíků i domácích králíčků. Nabízíme králičí potřeby pro velké i malé králíky, a to zejména takovými potřebami, které v běžných prodejnách nenajdete.

Chystáte-li se budovat králíkárnu pro chov králíků, nejlepším materiálem zůstává dřevo. Zodpovědně rozmyslete také to, kam ji umístíte, aby se zvířatům dobře dařilo.

Samostatně stojící králíkárnu umístěte tím správným způsobem. To je pevnou zadní stěnou na návětrnou stranu. Králíci nesnáší průvan a trpí v jeho důsledku onemocněním dýchacího aparátu. Střecha musí mít dostatečně velký přesah, aby dovnitř nepršelo. Najděte pro králíkárnu klidné místo, králíci ho vyžadují. Dvorek, kde pracujete s motorovou pilou nebo dalšími hlučnými nástroji, nebude to pravé.

Velikosti kotců

Každé zvíře potřebuje dostatečně velký prostor, aby se v něm cítilo dobře, chov králíků nevyjímaje. Samec bude mít na prostor jiné nároky než samice s mláďaty nebo skupinka mladých králíků. Pokud je chcete rozmnožovat, budete potřebovat poměrně velký prostor. Musíte mít oddělené samce a samice, samice s mláďaty a pak také mladé samce a samice po odstavu.

Velikost kotce je závislá na plemeni, které budete chovat. Jeden králík středně velkého plemene potřebuje kotec o minimálních rozměrech 80x60x60 cm. Podlaha kotců se musí svažovat směrem dozadu, aby mohla odtékat moč.

Vybavení kotců

Ideální podestýlkou je pro králíky kvalitní sláma. Ale máte-li seno, můžete použít bez problémů i to. Králíci samozřejmě potřebují misky na krmení a vodu, případně napáječky. Ty jsou praktičtější, protože si je zvířata neznečistí. K napájení lze použít napáječky zavěšené na dvířkách, které pohodlně naplníte zvenku. Pokud sáhnete po miskách, nejlepší jsou těžké kameninové, které králíci nevyklopí

Zobrazuji 1 až 8 z 8 (stran 1)
-7%

Kurník pro slepice, křepelky, králíky, 105 x 1...

rating

7 450 Kč

7 990 Kč

Robustní dřevěný kurník pro slepice nebo domek pro křepelky a králíky s výklopnou střechou a úložným prostorem. Velmi kvalitní dřevěný domek pro slepice. Kurník je vhodný pro 4-6 slepic podle velikost..

-6%

Nerezové drátěné sítě, pletivo 12 x 12 mm

rating

1 195 Kč

1 265 Kč

Drátěné pletivo vhodné pro venkovní nebo vnitřní použití na voliéry, psí kotce, králíkárny, křepelky, kuřata a výrobu sít atd.  Kvalitní nerezové síto – pletivo pro králíkárny a chov křepelek. ..

-33%

Odchovna pro křepelky s výběhem, 115x65x100cm

rating

4 450 Kč

6 675 Kč

Robustní a líbivá dřevěná dvoupatrová odchovna Stall Lucky s výběhem, 115x65x100cm z ekologicky recyklovaného materiálu (60% plastu a 40% dřeva), který se nezkroutí, nepopraská, neplesniví a nevyžaduj..

-6%

Odchovna Samy EKO plast pro křepelky, kotec pro k...

rating

7 250 Kč

7 690 Kč

Robustní a líbivá odchovna z ekologicky recyklovaného materiálu (60% plastu a 40% dřeva), který se nezkroutí, nepopraská, neplesniví a nevyžaduje údržbu.  Určená zejména pro hobby chovatele králíků..

-17%

Podlahový rošt 25 x 25 cm - 4 kusy

rating

280 Kč

336 Kč

Podlahový rošt nad trusník 25 x 25 cm - 4 kusy, (celkem 50 x 50 cm). Plocha 4 ks = 0,25 m². Vysoce kvalitní plastický rošt s optimální velikostí oka 17 x 17 mm. Plastové provedení minimalizují riziko ..

-13%

Nerezový závěsný pant 82 x 32 mm

rating

65 Kč

75 Kč

Nerezový pant je vhodný nejen pro zavěšení všech typů dveří a dvířek, ale také jako panty poklopů a vík skladovacích boxů... Závěsný pant je masivní a nerezaví. Bezpečně drží několik let. Mater..

-11%

Nerezová dveřní západka s kličkou

rating

425 Kč

475 Kč

Masivní dveřní západka - kování s kličkou vyrobená z nerezové oceli - možnost použití i na venkovní účely. Západka je osazena zarážkou, pomocí které lze zaaretovat v otevřené poloze. Přesah kolíku v ..

-17%

Nerezový hák na dveře nebo střešní okno

rating

145 Kč

175 Kč

Masivní dveřní západka - kování vyrobená z nerezové oceli - možnost použití i na venkovní účely. Nerezový hák na dveře nebo střešní okno. Pomůže přidržet vrata, dveře i masivní brány. Hák je ma..

Zobrazuji 1 až 8 z 8 (stran 1)